O nás

    Brass Band Rakovník je dixielandová kapela s mezinárodními zkušenostmi, jejíž vznik se váže k 1. květnu 1990. Zaměřena je na ortodoxní dixieland, nebo-li neworleánský jazz, jak se hrával ve 20. a 30. letech v kolébce jazzu. Tomu odpovídá i nástrojové obsazení: kornet, trombon, klarinet, banjo, suzafon a historická bicí souprava. Repertoár tvoří největší dobové šlágry hrané po vzoru starých mistrů.
.
    Brass Band Rakovník zatím vydal sedm CD a má za sebou stovky úspěšných vystoupení doma i v zahraničí. Za dosavadní vrchol kariéry lze považovat účast na největších evropských dixielandových festivalech v Drážďanech,(www.dixieland.de), ve španělské Tarragoně, portugalském Cantanhede, dánské Fredericii, polské Poznani a Bydgošti, Lotyšské Rize atd..
     Charakteristickým znakem kapely je živé pojetí vystoupení, humorně laděné vlastní i převzaté texty, různé typy kostýmů (od námořnických uniforem až po fraky) a především dobrá nálada.

     Brass Band Rakovník je také neúnavným propagátorem jazzu a organizátorem jazzového života ve svém rodném městě. Od roku 1994 pořádá v Rakovníku jazzové večery a také festival Rakovnické Jazzové Vánoce.
Brass Band Rakovník bývá častým hostem i na domácích dixielandových scénách (Křížany, Dobřichovice), ale i nejrůznějších zábavních podnicích jako jsou veletrhy, městské, firemních i soukromé oslavy, svatby či zahradní slavnosti.

    Brass Band Rakovník hraje ve složení:
Sláva Vaic,trombon
Martin Masáček, kornet
Vojta Vaň, klarinet,
Martin Kadeřábek, suzafon
Pavel Sklenička, bicí
Vít Vondrášek, banjo